ΦόρουμΦόρουμ    Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών  Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Διαχείριση Θυµού

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
user_

My Pet :
Αριθμός μηνυμάτων : 3474
Τόπος : Athens
Chatting Points : 9810
Registration date : 04/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Διαχείριση Θυµού   Πεμ Φεβ 05, 2009 1:18 pm

Για όλους εσάς που ενίοτε βιώνετε µια άσχηµη µέρα ,και απλά θέλετε να τα χώσετε σε κάποιον, µην το κάνετε σε κάποιον γνωστό σας, αλλά σε κάποιον άγνωστο.
Καθόµουν στο γραφείο µου µια µέρα, όταν ξαφνικά θυµήθηκα ότι είχα ξεχάσει να κάνω ένα τηλεφώνηµα. Βρήκα το νούµερο του τηλεφώνου και το κάλεσα. Ένας άντρας από την άλλη άκρη της γραµµής απάντησε λέγοντας « Εµπρός?».
Πολύ ευγενικά του είπα ότι είµαι ο Fred Hannifin, και ότι ήθελα να µιλήσω µε την Robin Carter?" Ξαφνικά κατάλα?α ότι µου έκλεισε το τηλέφωνο στα µούτρα. Δεν µπορούσα να πιστέψω ότι κάποιος άνθρωπος θα µπορούσε να είναι τόσο αγενής.
Τελικά ?ρήκα το σωστό νούµερο της Robin', και της τηλεφώνησα. (Είχα κάνει λάθος στα δύο τελευταία ψηφία)
Αφού τα είπαµε, έκλεισα το τηλέφωνο και αποφάσισα να ξανακαλέσω το λάθος νούµερο.
Όταν ο ίδιος τύπος απάντησε, του φώναξα « είσαι πολύ µαλάκας» και έκλεισα το τηλέφωνο µε δύναµη. Σηµείωσα το νούµερο στην ατζέντα µου καταχωρώντας τον µε το όνοµα «µαλάκας» και την έ?αλα στο συρτάρι µου. Κάθε δύο ε?δοµάδες περίπου όταν µού έρχονταν οι λογαριασµοί ή είχα πραγµατικά µια άσχηµη µέρα συνήθιζα τον παίρνω τηλέφωνο και να του φωνάζω «εισαι πολυ µαλακας»
Κάθε φορά που το έκανα µου έφτιαχνε τη διάθεση.
Όταν κάποτε έκανε την εµφάνιση της η υπηρεσία αναγνώρισης κλήσεων, σκέφτηκα ότι έπρεπε να σταµατήσω τα «θεραπευτικά » τηλεφωνήµατα στον «µαλάκα». Έτσι τον πήρα ξανά τηλέφωνο και του είπα :" Γεια, είµαι ο John Smith από την τηλεφωνική εταιρεία και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε σχετικά για την νέα υπηρεσία αναγνώρισης κλήσεων". Εκείνος µου φώναξε « ΟΧΙ!» και µου έκλεισε το τηλέφωνο στα µούτρα. Τον ξανακάλεσα αµέσως και του απάντησα « πως να το ξέρεις αφού είσαι µαλάκας»
Μια µέρα, καθώς πήγαινα στο µαγαζί και ετοιµαζόµουν να παρκάρω το αυτοκίνητο µου στο parking , ένας τύπος µε µια µαύρη BMW µου έκλεισε το δρόµο και µου πήρε τη θέση, που τόσο υποµονετικά περίµενα, για να παρκάρω το αυτοκίνητο µου. Κορνάρισα και του φώναξα ότι αυτή η θέση ήταν δική µου, καθώς ήµουν εκεί πολύ πριν από αυτόν. Ο κόπανος, επιδεικτικά µε αγνόησε, αλλά για καλή µου τύχη πρόσεξα, ότι στο πίσω τζάµι του αυτοκινήτου, υπήρχε ένα «ΠΩΛΕΙΤΑΙ». Χωρίς δεύτερη σκέψη πήρα το στυλό και σηµείωσα το τηλέφωνο του.
Δύο µέρες αργότερα, και αφού είχα καλέσει τον «πρώτο µαλάκα» (τώρα, είχα ?άλει το τηλέφωνο του στην αυτόµατη κλήση), µου ήρθε η ιδέα να καλέσω και τον µαλάκα µε τη BMW.
Τηλεφώνησα και µία φωνή απάντησε « Έµπρός?». « Είστε αυτός που πουλάει µια µαύρη BMW» του λέω. « Ναι, ακρι?ώς» µου απαντάει. « Μήπως µπορείτε να µου δώσετε την διεύθυνση σας για να έρθω να δω το αυτοκίνητο από κοντά» τον ρωτάω. « Βε?αίως ,µένω στη οδό 1802 West 34th Street . Είναι ένα κίτρινο σπίτι, και ακρι?ώς απ' έξω είναι παρκαρισµένο το αυτοκίνητο " .
"Και πώς λέγεστε?" τον ρώτησα.
" Το όνοµα µου είναι Don Hansen ," απάντησε.
" Ποια είναι η πιο κατάλληλη ώρα για να περάσω από εκεί, Don?"
" Φτάνω στο σπίτι γύρω στις 5 το απόγευµα." µου απαντάει.
"Άκου, Don , µπορώ να σου πω κάτι ?"
" Ναι ?"
"Don , είσαι µαλάκας!" Το έκλεισα και αποφάσισα να ?άλω και το δικό του τηλέφωνο στη αυτόµατη κλήση.
Τώρα, όποτε αντιµετώπιζα κάποιο πρό?ληµα, είχα 2 µαλάκες να καλώ.
Ωστόσο, µετά από κάποιους µήνες αλλεπάλληλων τηλεφωνηµάτων και στους 2 µαλάκες, συνειδητοποίησα, ότι δεν µου έδινε την ίδια χαρά όπως παλιά.
Μια µέρα τηλεφώνησα στον µαλάκαI #1.
"Γεια "
"Είσαι µαλάκας!" ( αλλά δεν το έκλεισα αυτή τη φορά)
" Είσαι ακόµα στη γραµµή?" µε ρώτησε.
"Φυσικά," απάντησα
"Σταµάτα να µου τηλεφωνείς," µου φώναξε ουρλιάζοντας.
" Ανάγκασε µε " του απάντησα ..
" Ποιος είσαι ρε ?" µε ρώτησε .
" Λέγοµαι Don Hansen."
" Αλήθεια ? Καιι που µένεις αν επιτρέπεται?"
" Μένω στην οδό 1802 West 34th Street, µαλάκα . Είναι ένα κίτρινο σπίτι και ακρι?ώς µπροστά είναι παρκαρισµένη µια µαύρη BMW ".
Τότε µου λέει, " Έρχοµαι από εκεί τώρα!! Don και καλά θα κάνεις να αρχίσεις να προσεύχεσαι."
Του λέω, " Ναι, τώρα φο?ήθηκα, µαλάκα!"
Έπειτα, πήρα τηλέφωνο τον µαλάκα # 2. "
Έµπρός?" απάντησε.
" Γεια σου µαλάκα" του λέω.
Τότε εκείνος φώναξε, " Αν µάθω ποιος είσαι..."
" Τι θα κάνεις?" του απάντησα.
" Θα σου κόψω το κώλο" µου ξεκαθάρισε.
Τότε απάντησα, " Λοιπόν µαλάκα, να η ευκαιρία που έψαχνες. Έρχοµαι τώρα σπίτι σου!"
Έκλεισα το τηλέφωνο και πήρα αµέσως την Αστυνοµία, λέγοντας ότι ετοιµαζόµουν να σκοτώσω το gay εραστή µου, ο οποίος µένει στη 1802 West 34th Street .
Στη συνέχεια, πήρα τηλέφωνο το Channel 13 και τους ανέφερα για ένα πόλεµο συµµοριών, που γινόταν εκείνη τη στιγµή στη West 34th .
Μπήκα γρήγορα στο αυτοκίνητο µου και κατευθύνθηκα στη West 34th . . Όταν έφτασα εκεί είδα 2 µαλάκες να πλακώνουν αλύπητα ο ένας τον άλλο , µπροστά σε 6 περιπολικά, 1 ελικόπτερο της Αστυνοµίας και το πλήρωµα του Channel 13 .
Τώρα πραγµατικά αισθανόµουν καλύτερα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
kwstas

My Pet :
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Chatting Points : 3187
Registration date : 05/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαχείριση Θυµού   Πεμ Φεβ 05, 2009 1:34 pm

wraia....Aggele.....na diaxeiristw to thumo mou pairnontas se thlefwnaki?
eisai? xaxa
tooyoung

My Pet :
Αριθμός μηνυμάτων : 6981
Τόπος : Ιωάννινα
Chatting Points : 11698

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαχείριση Θυµού   Πεμ Φεβ 05, 2009 1:35 pm

den exw logia...

exw arxisei na to skeftesai pws tha einai na to vlepeis live xa xa
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://angel.forum0.net
kwstas

My Pet :
Αριθμός μηνυμάτων : 9
Chatting Points : 3187
Registration date : 05/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαχείριση Θυµού   Πεμ Φεβ 05, 2009 1:35 pm

a...user....me esena tha vrw allo tropo:P
tooyoung

My Pet :
Αριθμός μηνυμάτων : 6981
Τόπος : Ιωάννινα
Chatting Points : 11698

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαχείριση Θυµού   Τετ Φεβ 25, 2009 12:35 am

ouf 30 lepta to epsaxna

Διαχείριση Θυµού
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Διάφορα Θέματα :: Αστεία-
Μετάβαση σε: