ΦόρουμΦόρουμ    Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών  Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

anekdotakia

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
user_

My Pet :
Αριθμός μηνυμάτων : 3474
Τόπος : Athens
Chatting Points : 9810
Registration date : 04/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 12:46 pm

Ποια η διαφορά μιας γυναίκας στην ηλικία των 8 από τα 18, τα 28, τα 38 και τα 48; - Στα 8 της λες ένα παραμύθι για να την βάλεις για ύπνο. - Στα 18 της λες ένα παραμύθι για να την ρίξεις στο κρεβάτι. - Στα 28 δε χρειάζεται να της πεις παραμύθι και την ρίχνεις στο κρεβάτι. - Στα 38 σου λέει ένα παραμύθι για να σε στείλει για ύπνο. - Στα 48 της λες ένα παραμύθι για να την αποφύγεις και να μην πας στο κρεβάτι

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 12:48 pm

- Τι ζυγίζει το πρωί 500 κιλά, το μεσημέρι 200 κιλά και το βράδυ 10 γραμμάρια;;;

- Ο σύζυγος.
Το πρωί τον ξυπνάει η γυναίκα του: "Ξύπνα ρε βόδι να πάς στη δουλειά."
Το μεσημέρι του λέει όταν τρώνε: "Πώς τρώς έτσι ρε, σα γουρούνι."
Το βράδυ πρίν πέσουν στο κρεββάτι: "Έλα πουλάκι μου να κάνουμε αγκαλίτσες."

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 12:50 pm

Ένας μπαμπάς φεύγει από το γραφείο του αργά και στο δρόμο προς το σπίτι θυμάται πως σήμερα έχει τα γενέθλιά της η κόρη του. Μπαίνει σ' ένα κατάστημα (με το νέο ωράριο δεν κλείνουν ποτέ) και ρωτά την πωλήτρια:
"Πόσο κάνει, παρακαλώ, μια Μπάρμπι;
Η πωλήτρια απαντά:
"Μα πρέπει να μου πείτε ποια Μπάρμπι θέλετε! Έχουμε τη Μπάρμπι νύφη, 25 ευρώ, τη Μπάρμπι στη θάλασσα, 25 ευρώ, τη Μπάρμπι στο σκι, 25 ευρώ, τη Μπάρμπι στην αγορά, 25 ευρώ, τη Μπάρμπι στο κομμωτήριο, 25 ευρώ, τη Μπάρμπι διαζευγμένη 300 ευρώ".
"Μα γιατί", ρωτά έκπληκτος ο μπαμπάς "όλες οι άλλες κάνουν 25 ευρώ και η διαζευγμένη έχει 300;"
Και η πωλήτρια:
"Γιατί η διαζευγμένη Μπάρμπι έχει και το σπίτι του Κεν, το αυτοκίνητο του Κεν, το σκάφος του Κεν, τα σκι του Κεν, τα είδη ψαρικής του Κεν....."

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 12:53 pm

Ένας δικηγόρος και μια ξανθιά κάθονται δίπλα δίπλα στο αεροπλάνο κατά τη διάρκεια μιας πολύωρης πτήσης. Ο δικηγόρος γυρίζει και τη ρωτάει αν θα ήθελε να παίξει ένα παιχνίδι για να περάσει η ώρα. Η ξανθιά είναι κουρασμένη και αρνείται ευγενικά. Ο δικηγόρος επιμένει και της λέει ότι το παιχνίδι είναι πολύ απλό κι έχει πλάκα. Της λέει:
"Θα σου κάνω ερωτήσεις και αν δεν ξέρεις την απάντηση,θα μου δώσεις κάποια λεφτά και το ίδιο θα κάνω κι εγώ αν δεν απαντήσω σε μια δική σου ερώτηση."
Η ξανθιά τον κοιτάει κουρασμένα και του ξαναλέει ότι δεν την ενδιαφέρει. Ο δικηγόρος το ξανασκέφτεται και της κάνει άλλη προσφορά:
"Λοιπόν,να σου προτείνω κάτι άλλο. Αν δεν ξέρεις εσύ την απάντηση θα μου δώσεις 5 ευρώ και αν δεν την ξέρω εγώ θα σου δώσω 500 ευρώ."
Η ξανθιά το ξανασκέφτεται και τελικά συμφωνεί να παίξει. Ο δικηγόρος τη ρωτάει:
"Ποια είναι η απόσταση μεταξύ της γης και της σελήνης;".
Η ξανθιά τον κοιτάει και χωρίς να του πει κουβέντα, ανοίγει το πορτοφόλι της και του δίνει 5 ευρώ. Ο δικηγόρος χαμογελάει και παίρνει τα λεφτά. Τώρα είναι η σειρά της ξανθιάς. Τον ρωτάει λοιπόν:
"Τι είναι αυτό που ανεβαίνει το βουνό με 3 πόδια και το κατεβαίνει με 4 πόδια;".
Ο δικηγόρος την κοιτάζει απορημένος. Βγάζει το laptop από την τσάντα του και ψάχνει όλα τα αρχεία του. Θυμωμένος που δε βρίσκει την απάντηση στέλνει e-mail σε όλους τους φίλους του μήπως και πάρει απάντηση. Μάταια όμως γιατί κανένας δε γνωρίζει. Μετά από καμιά ώρα που ψάχνει για την απάντηση, ανοίγει το πορτοφόλι του και δίνει στην ξανθιά 500 ευρώ. Εκείνη τα παίρνει και γυρίζει δίπλα να κοιμηθεί. Ο δικηγόρος φανερά εκνευρισμένος, τη σκουντάει και τη ρωτάει:
"Λοιπόν,τι είναι αυτό που ανεβαίνει το βουνό με 3 πόδια και το κατεβαίνει με 4 πόδια;".
Η ξανθιά τον ξανακοιτάει και χωρίς να του πει κουβέντα, ανοίγει το πορτοφόλι της και του ξαναδίνει 5 ευρώ και ξαναπέφτει για ύπνο...

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 12:53 pm

Ένας άντρας μπαίνει στο αγαπημένο του εστιατόριο και κάθεται στο συνηθισμένο του τραπέζι. Ρίχνει μια ματιά γύρω του και βλέπει μια πανέμορφη γυναίκα να κάθεται σ'ένα κοντινό τραπέζι. Η γυναίκα είναι μόνη της. Ο τύπος φωνάζει το γκαρσόνι και του ζητά να στείλει στη γυναίκα το πιο ακριβό μπουκάλι σαμπάνιας που έχει και σκέφτεται ότι αν η γυναίκα δεχτεί το μπουκάλι, τότε θα δεχτεί και τα περαιτέρω...
Το γκαρσόνι πηγαίνει το μπουκάλι στην ωραία κυρία:
- Εκ μέρους του κυρίου, της λέει και τον δείχνει.
Η γυναίκα κοιτάει ψυχρά τον τύπο, κοιτάζει και το μπουκάλι, και τελικά αποφασίζει να στείλει ένα σημείωμα στον κύριο, πάντα μέσω του γκαρσόν. Ο άντρας διαβάζει το σημείωμα, που λέει:
«Για να δεχτώ τη σαμπάνια σας, θα πρέπει να έχετε μια Μερσέντες στο πάρκινγκ σας, ένα εκατομμύριο δολάρια στην Τράπεζα και 20 εκατοστά στο παντελόνι σας».
Αποφασίζει λοιπόν να της απαντήσει και δίνει ένα νέο σημείωμα στο γκαρσόνι, να το πάει στην ωραία γυναίκα. Το σημείωμα λέει...
«Όσον αφορά το αίτημά σας, θα μπορούσα να πουλήσω την Ferrari Modena 360 και την BMW 850 που έχω, για να μου μείνει μόνο η Mercedes 600 SEL στο πάρκινγκ. Επίσης, θα μπορούσα να επενδύσω ή και να ξοδέψω τα 2 από τα 3 εκατομμύρια δολάρια που έχω στο λογαριασμό μου. Αλλά... ακόμη και για μια γυναίκα τόσο υπέροχη όσο εσείς, δεν θα έκοβα 5 εκατοστά....
Υ.Γ. Παρακαλώ να μου επιστρέψετε τη σαμπάνια μου.»

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 12:54 pm

Το ζεύγος πάει στον σεξολόγο:

Γιατρέ μου ο άνδρας μου δεν μπορεί να..., δεν έχει στύση .

Περάστε στο ιατρείο κυρία μου.

Μα ο άντρας μου έχει πρόβλημα .

Κυρία μου , δεν θα μου μάθετε τη δουλειά μου .Περάστε στο ιατρείο.

Παρακαλώ γδυθείτε .

Μα ο άνδρας μου έχει πρόβλημα .

Γδυθείτε είπα.

Όλα .

Ναι και τα εσώρουχα .

Μα...

Δεν θέλω μα και μου.

Ξαπλώστε ανάσκελα...

Γυρίστε μπρούμητα...

Ανοίξτε τα πόδια σας...

Γυρίστε στο πλάϊ ...

Λυγίστε τα πόδια σας...

Εντάξει ντυθείτε και περάστε έξω.

Φωνάζει τον σύζυγο , του προσφέρει κάθισμα , τον χτυπάει στον ώμο και λέει

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα , ούτε εμένα μου σηκώθηκε...

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 12:55 pm

Παινευόταν ο Ιταλός της παρέας: -Χθες βράδυ όταν κάναμε έρωτα με τη γυναίκα μου, της έτριψα το κορμί μεαρωματικό λάδι πρώτα. Μετά κάναμε παθιασμένο σεξ! Φώναζε για πέντε λεπτάόταν τελειώσαμε...

-Εμείς, όταν κάναμε έρωτα, είπε ο Γάλλος, έτριψα το κορμί της ολόκληρομε βούτυρο... Μετά κάναμε παθιασμένο σεξ κι όταν τελειώσαμε φώναζε γιαδεκαπέντε λεπτά...

Και ο Έλληνας της παρέας: -Εμείς όταν κάναμε έρωτα χθες, άλειψα όλο της το κορμί με λίπος από κότακαι τριμμένη σοκολάτα ... Μετά το τέλος του παθιασμένου σεξ μας, φώναζεγια τρεις ώρες!! Οι άλλοι δυο απόρησαν: -Καλά, τι μπορεί να έκανες και φώναζε για τρεις ώρες? -Σκούπισα τα χέρια μου στις κουρτίνες!

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 12:57 pm

Mπαίνει ένας τύπος σε ένα μπαρ και έχει στον ώμο του έναν γύπα!
Λέει στον μπάρμαν:
- "Μια βότκα δικιά μου, μια τεκίλα για το γύπα, ένα δικό σου και κέρασε όλο το μαγαζί!"
Σε 10 λεπτά του την έχουν πέσει οι τρεις καλύτερες γκόμενες! Αφήνει 200 ευρώ, παίρνει τις γκόμενες και φεύγει...
Το άλλο βράδυ πάλι το ίδιο σκηνικό. Ο τύπος με το γύπα στον ώμο κερνάει όλο το μαγαζί, του την πέφτουν οι καλύτερες γκόμενες, τις παίρνει και φεύγοντας αφήνει και 100 ευρώ φιλοδώρημα...
Μετά από μια βδομάδα κι αφού γινόταν κάθε βράδυ το ίδιο σκηνικό, ο μπάρμαν τον ρωτάει:
- "Συγνώμη κύριε μου αλλά με έχει φάει η περιέργεια. Κάθε βράδυ έρχεστε, σκορπάτε τόσα χρήματα, σας την πέφτουν οι καλύτερες γυναίκες και έχετε και αυτόν τον γύπα στον ώμο..."
- "Κοίταξε...", του λέει ο τύπος. "Πριν από λίγο καιρό εκεί που περπατούσα βρήκα στο δρόμο ένα λυχνάρι. Μόλις το έτριψα βγήκε ένα τζίνι και μου είπε ότι θα μου πραγματοποιήσει τρεις επιθυμίες. To πρώτο που του ζήτησα ήταν να μην αδειάζουν ποτέ οι τσέπες μου από λεφτά... Το δεύτερο ήταν να μου την πέφτουν πάντα οι ωραιότερες γυναίκες..."
- "Και το τρίτο;" τον ρωτάει ο μπάρμαν.
- "Το τρίτο που του ζήτησα ήταν να μου δώσει ένα μεγάλο πουλί... Και μου'δωσε αυτόν τον μαλ...α!!!"

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 12:58 pm

Μπαίνει μία γυναίκα στα επείγοντα του νοσοκομείου και την αναλαμβάνει ένας από τους καινούργιους γιατρούς. Σε δύο λεπτά βγαίνει κραυγάζοντας υστερικά από το ιατρείο. Ένας άλλος παλιός γιατρός την ρωτάει τι συνέβη και αυτή του εξηγεί.
Πηγαίνει στον άλλο γιατρό και του λέει:
- Η Κυρία Παπαδάκη είναι 69 χρονών, έχει 2 παιδιά και 3 εγγόνια. Τι σε έπιασε να της πεις ότι είναι έγκυος;;;;
- Ναι, αλλά της πέρασε ο λόξυγκας, δεν της πέρασε;

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 12:59 pm

Ήταν μια φορά ένα αντρόγυνο, μέσα στο αυτοκίνητο, που μόλις είχε τσακωθεί. Εκεί που πήγαιναν λοιπόν, βλέπουν σε ένα χωράφι 2 γαϊδούρια δεμένα σε ένα δέντρο:
- 'Συγγενείς σου;' ρωτάει ο άντρας τη γυναίκα με υφάκι.
- 'Ναι', του απαντάει αυτή όλο χάρη. 'Τα πεθερικά μου

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 1:00 pm

Το τεράστιο πετρελαιοφόρο διασχίζει τον ωκεανό. Το ταξίδι είναι
πολυήμερο και στο τυπικά ανδρικό πλήρωμα υπάρχει αυτή τη φορά και μια γυναίκα. Η παρουσία της δεσποινίδας ασυνήθιστη καθώς είναι, έχει δημιουργήσει περίεργες καταστάσεις... Τις πρώτες μέρες όλα κυλάνε ήρεμα, ο αντρικός πληθυσμός ήρεμος κι ευγενικός. Τις επόμενες μέρες κάποιοι μικρό εκνευρισμοί. Έχει μπει η τρίτη εβδομάδα και τα πρώτα ξεσπάσματα προμηνύουν θύελλα... Την κατάσταση προσπαθεί να προλάβει ο πλοίαρχος. Μαζεύει τα αρσενικά μέλη του πληρώματος και τους λέει:
- "Κύριοι, μετά από τόσες μέρες η κυρία αισθάνεται ανία και για να σας φύγει ο πειρασμός που είναι μόνη της αποφάσισα να τη φλερτάρω εγώ σαν πλοίαρχος."
- "Τι είπες;", πετάγεται ο θερμόαιμος Ιταλός, "υπάρχει Ιταλός επάνω στο πλοίο και θα δοκιμάσει άλλος να φλερτάρει; Δεν θα είστε καλά!"
- "Κύριοι, σας παρακαλώ", πετάγεται ο Γάλλος, "το φλερτ, ως γνωστόν, είναι ειδικότητα των Γάλλων."
Ο καβγάς δεν αργεί να ανάψει. Κάθε ένας, για τους δικούς του λόγους υποστηρίζει ότι το φλερτάρισμα είναι προσωπική του υπόθεση. Σ` όλο αυτό το διάστημα ο Έλληνας, αδιάφορος, μασουλάει πασατέμπο και αγναντεύει το πέλαγος. Εκνευρισμένος ο πλοίαρχος του φωνάζει:
- "Εσύ δεν ενδιαφέρεσαι να φλερτάρεις την κυρία;"
- "Τι να σας πω κύριε πλοίαρχε, τρεις εβδομάδες τώρα την πηδ... Αν θέλετε όμως τη φλερτάρω κιόλας."

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 1:02 pm

Ένας τυπικός άντρακλας παντρεύτηκε μία τυπική κουκλάρα και μετά τον γάμο, έθεσε τους εξής κανόνες:
- Θα έρχομαι στο σπίτι όποτε θέλω, εάν το θέλω και ό,τι ώρα γουστάρω, και δεν δέχομαι κουβέντα πάνω σε αυτό. Θα με περιμένει ένα ΩΡΑΙΟ δείπνο στο τραπέζι, εκτός εάν σε ειδοποιήσω ότι δεν θα έρθω σπίτι για φαγητό. Θα παγαίνω για κυνήγι, ψάρεμα, ποτό και χαρτιά όταν θέλω με τους φίλους μου, και μην μου το παίξεις δύσκολη. Αυτοί είναι οι κανόνες μου. Έχεις κανένα σχόλιο;
Η νύφη απάντησε:
- Όχι, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Απλά θέλω να καταλάβεις πως εδώ θα έχουμε σεξ στις 7.00 κάθε βράδυ... είτε είσαι εδώ είτε δεν είσαι!"

My Pet :

Ο σύζυγος και η σύζυγος είχαν έναν καβγά στην ημέρα της 40κοστής επετείου του γάμου τους! Ο σύζυγος ουρλιάζει:
- Όταν θα πεθάνεις, θα σου βάλω μία ταφόπλακα που θα γράφει: "Εδώ κείτεται η σύζυγός μου - Κρύα όπως πάντα!"
- Α, ναί; απαντά αυτή. Όταν πεθάνεις εσύ, θα σου βάλω μία ταφόπλακα που θα γράφει: "Εδώ κείτεται ο σύζυγός μου, σκληρός επιτέλους!"

My Pet :

Ο σύζυγος (γιατρός) και η σύζυγος μαλώνουν την ώρα του πρωινού.. Ο σύζυγος σηκώνεται έξαλλος και λέει,
- Και δεν είσαι και καλή στο κρεβάτι! και φεύγει από το σπίτι.
Λίγο αργότερα, συνειδητοποιεί πως δεν φέρθηκε σωστά και αποφασίζει να τα ξαναβρούν, και της τηλεφωνεί. Αυτή απαντά στο τηλέφωνο μετά από πολύ ώρα, και ο εκνευρισμένος σύζυγος την ρωτά:
- Μα γιατί άργησες τόσο να απαντήσεις;
- Ημουν στο κρεβάτι , λέει αυτή .
- Τέτοια ώρα στο κρεβάτι; Και τί έκανες; την ρωτάει ο σύζυγος.
- Επαιρνα μία δεύτερη γνώμη.

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 1:03 pm

Ένας άντρας έχει έξι παιδιά και είναι πολύ περήφανος για το κατόρθωμά του. Είναι τόσο περήφανος που αρχίζει να φωνάζει την γυναίκα του «Μητέρα των έξι», παρόλο που δεν της αρέσει καθόλου.
Ένα βράδυ πάνε σε ένα πάρτι. Ο άντρας αποφασίζει πως είναι ώρα να φύγουν και φωνάζει την γυναίκα του μέσα στο πλήθος:
- Τί λες; Φεύγουμε Μητέρα των Έξι;
Η γυναίκα του, πολύ εκνευρισμένη για την αδιακρισία του, του φωνάζει επίσης:
- Όποτε θες, Πατέρα των Τεσσάρων.

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 1:03 pm

Ένας άντρας και η γυναίκα του τσακώθηκαν και δεν μιλάνε ο ένας στον άλλον. Ξαφνικά, άντρας συνειδητοποιεί πως την επόμενη μέρα θα χρειαζόταν να τον ξυπνήσει η γυναίκα του στις 5.00 το πρωί για μία πτήση για σοβαρό επαγγελματικό ραντεβού. Επειδή δεν θέλει να είναι ο πρώτος που θα σπάσει την σιωπή (και ΧΑΣΕΙ), γράφει σε ένα χαρτί: "Σε παρακαλώ ξύπνησέ με στις 5.00 το πρωί" και το αφήνει κάπου που ξέρει πως θα το δει.
Το επόμενο πρωί, ξυπνά, και ανακαλύπτει πως η ώρα είναι 9.00 το πρωί, και έχει χάσει την πτήση του. Εξαγριωμένος, ετοιμάζεται να πάει να δει γιατί δεν τον ξύπνησε η γυναίκα του, όταν ανακαλύπτει ένα κομμάτι χαρτί δίπλα στο κομοδίνο, που έγραφε:
"Είναι 5.00 το πρωί. Ξύπνα."

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 1:04 pm

Πάει ένας ηλικιωμένος στον γιατρό και του λέει για τα χρόνια προβλήματα ακοής που έχει. Τον εξετάζει ο γιατρός και του απαντά:
- Αγαπητέ μου κύριε, εδώ και λίγο καιρό έχει βρεθεί μια ριζοσπαστική μέθοδος που επιτρέπει άτομα με το δικό σας συγκεκριμένο πρόβλημα να ακούνε 100%.
- Σοβαρά, λέει ο παππούς. Να αρχίσουμε αμέσως γιατρέ.

Του βάζει κάτι εμφυτεύματα στα αυτιά ο γιατρός, του δίνει κάτι χάπια και του λέει έλα σε ένα μήνα. Σε ένα μήνα εμφανίζεται ο παππούς και ακούει τέλεια.
- Σίγουρα η οικογένεια σας πρέπει να είναι πολύ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα, τον ρωτάει ο γιατρός.
- Α δεν τους το έχω πει ακόμα, απαντά ο παππούς. Απλά κάθομαι και ακούω τις συζητήσεις τους. Ήδη έχω αλλάξει την διαθήκη μου 3 φορές..

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 1:05 pm

-Ένας Ζητάς βλέπει μία Πόρσε να πηγαίνει πλακωμένη.
Την ακολουθεί, κάνει σήμα στον οδηγό να σταματήσει, τίποτα αυτός γκαζώνει και φεύγει. ακολουθεί τρελή καταδίωξη μέχρι που τον στριμώχνει σε ένα φανάρι.
- Γιατί τρέχατε κύριε; τον ρωτάει ο Ζητάς.
Είναι να μην τρέχω, αφού έχω το πτώμα της γυναίκας μου στο πορτ μπαγκαζ; λέει ο οδηγός. Κάτσε να σου δώσω το πιστόλι ,στο ντουλαπάκι το έχω.
-Ακίνητος του φωνάζει ο Ζητάς και βγάζει το πιστόλι του. Ειδοποιεί αμέσως το κέντρο και σε λίγο πλακώνουν τα περιπολικά.
Τι συμβαίνει ,ρωτάει ο επικεφαλής.
-Να κύριε διοικητά έχει πτώμα στο πορτ μπαγκάζ. ανοίγουν, κοιτάνε, τίποτα. Δεν είναι δυνατόν , λέει ο Ζητάς, έχει και πιστόλι στο ντουλαπάκι.
Κοιτάνε, τίποτα. Καλά, λέει ο επικεφαλής στο Ζητά, τρελός είσαι;
-Γυρίζει τότε ο οδηγός και λέει: σε λίγο θα σας πει πώς έτρεχα κιόλας!!!

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 1:06 pm

Ο Μπόμπος με τον πατέρα του, είχαν πάει βόλτα στην πόλη. Ο Μπόμπος, ήταν μικρός και ρωτούσε συνέχεια τον μπαμπά του για τα διάφορα που έβλεπε.
- "Μπαμπά, τι είναι αυτό;"
- "Νοσοκομείο είναι παιδί μου", του απαντούσε ο μπαμπάς του.
- "Μπαμπά, τι είναι εκείνο;"
- "Σχολείο είναι παιδί μου."
Κάποια στιγμή, πέρασαν και από ένα οίκο ανοχής.
- "Μπαμπά τι είναι αυτό;", ρωτάει ο μικρός.
- "Αυτό, είναι το σπίτι που ευφραίνονται".
Την άλλη μέρα ο Μπόμπος το σκάει από το σπίτι του και πάει στον οίκο ανοχής. Μπαίνει μέσα και λέει:
- Ήρθα να ευφρανθώ!
- Όχι, είσαι μικρός του απαντάει η υπάλληλος.
- Όχι δεν φεύγω, λέει ο Μπόμπος.
- Καλά, του λέει αυτή, θέλεις μια φέτα με μέλι;
- Θέλω, λέει αυτός και την τρώει.
- Αλλη θες;
- Θέλω!
- Τρίτη θέλεις;
- Θέλω, λέει ο Μπόμπος όμως δεν μπόρεσε να την φάει και γλύφει μόνο το μέλι. Στο μεταξύ ο πατέρας του είχε τρελαθεί να τον ψάχνει. Στο τέλος τον βρίσκει έξω από τον οίκο ανοχής.
- Μπόμπο! Τι έκανες εκεί μέσα;
Και ο Μπόμπος:
- Πατέρα, τις δύο τις κατάφερα! Την τρίτη... της πάτησα ένα γλείψιμο!

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 1:07 pm

Πάει μια μέρα μια π*τάνα να εξομολογηθεί στον παπά του χωριού της. Της λέει ο παπάς:

- Για πες μου κορίτσι μου τις αμαρτίες σου.

- Μεγάλη η αμαρτία μου πάτερ, να πήγα με τον άντρα της γειτόνισσας μου...

- Δεν πειράζει τέκνο μου συγχωρείται η αμαρτία σου.

- Έκανα όμως και μια ακόμη αμαρτία πήγα και με τον

μανάβη του χωριού.

- Συγχωρούνται οι αμαρτίες σου.

- Εεεεε, έκανα και μια άλλη αμαρτία πήγα και με τον χασάπη του χωριού.

Λέει τέλος πάντων στον πάτερ με όλους όσους πήγε.

- Να όμως πάτερ η πιο μεγάλη μου αμαρτία είναι ότι

πήγα με τον παπά του διπλανού χωριού. Και της απαντάει ο παπάς.

- Γιατί μωρή, το δικό σου το χωριό παπά δεν έχει;

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 1:08 pm

Ο παντρεμένος προϊστάμενος αποφάσισε να δουλέψει μέχρι αργά και κράτησε και τη γραμματέα του. Τηλεφώνησε στη γυναίκα του και της το είπε. Μετά τη δουλειά, προσκάλεσε τη γραμματέα για φαγητό και μετά απ' το φαγητό, καταλήξανε στο διαμέρισμα της γραμματέας, να κάνουν τρελό, παθιασμένο και εξοντωτικό σεξ.

Μετά από κάνα-δυο ώρες, ο προϊστάμενος πάει στο μπάνιο να φτιαχτεί, για να πάει σπίτι του και παρατήρησε μια μεγάλη κοκκινίλα στο λαιμό. Προσπαθούσε να βρει μια δικαιολογία για τη γυναίκα του, αλλά μάταια. Πάει σπίτι, ανοίγει την πόρτα και μπαίνει μέσα και ο μεγαλόσωμος σκύλος του έχοντας διάθεση για παιχνίδια τού ορμάει.
"Αυτό είναι, θα πω ότι το σημάδι μου το έκανε ο σκύλος", σκέφτηκε ο τύπος .
Aρχισε να παίζει με το σκυλί πάνω στο χαλί και μετά από λίγο σηκώνεται κρατώντας το λαιμό του και λέει στη γυναίκα του:
- Κοίτα τι μου έκανε το παλιόσκυλο! Κοίτα τι σημάδι μου άφησε το παλιόπραμα!
- Αυτό δεν είναι τίποτα, λέει η γυναίκα του, κοίτα να δεις τι έκανε στο στήθος μου!

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 1:10 pm

Πάει ο πατέρας του μικρού Γιωργακη στο σχολείο να ενημερωθεί για την πρόοδο του παιδιού του.
Με το που μπαίνει στην αίθουσα των μαθηματικών, πετάγεται ο δάσκαλος και τον ρωτά, εσυ είσαι ο πατέρας του Γιώργου;
Ναι, λεει ο πατέρας...
Χα! του λέει ο δάσκαλος, άστα! βαλτον σε καμιά τέχνη καλύτερα...
Γιατί; ρωτα ο πατέρας, θορυβημένος.
Τι γιατι; Τον ρωτάω πόσο κάνει 1+1 και δεν απαντάει, δε λέει τίποτα...
Τίποτα; ρωτά ο πατέρας...
Τίποτα, λέει ο δάσκαλος... Να σου πώ κι άλλο παραδειγμα. Τον ρωτάω ποια ειναι η πρωτεύουσα της Ελλάδας ...τίποτα, δεν απαντάει...
Τίποτα; ρωτά ο πατέρας.
Τίποτα λεει ο δάσκαλος...
Φεύγει ο πατέρας, πάει στο σπίτι, βρίσκει το Γιωργακη, τον τραβάει ενα χέρι ξύλο και τον ρωτάει ...
Για πες μου βρε, πόσο κάνει 1+1;
Εεεε, χμμμμ, εεεεε, ...3! λέει ο Γιωργάκης...
Πωωω τρελάθηκε ο πατέρας...
Και δε μου λες . . δε μου λες, ποιά είναι η πρωτεύουσα της Ελλάδας;
Εεεε, χμμμμ, εεε, .... Η Θεσσαλονίκη, λέει ο Γιωργάκης...
Οχι ρε αγόρι μου (έξαλλος ο πατέρας),
και στο σχολείο γιατι δεν τα έλεγες;;;

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 1:11 pm

Κάθονται δυό τύποι στο καφενείο κι ο ένας λύνει
σταυρόλεξο.

- Ρε συ πες μου, γυναικείο όργανο ηδονής με πέντε γράμματα.

- Οριζόντια ή κάθετα;

- Οριζόντια.

- Στόμα.

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 1:12 pm

Μετά από ένα καυγά, η γυναίκα λεει στο σύζυγο της.

-Το ξέρεις ότι όταν σε παντρεύτηκα ήμουν τελείως ηλίθια;;!!'

Και ο σύζυγος απαντά,

-Ναι γλυκιά μου, απλώς τότε ήμουν πολύ ερωτευμένος για να το καταλάβω!

My Pet :

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: anekdotakia   Τρι Μαϊος 12, 2009 1:12 pm

Ο σύζυγος γυρνάει στο σπίτι και βλέπει την γυναίκα
του στο κρεββάτι με άλλο άνδρα:

- Μαρία, τι κάνεις εκεί;

- Βλέπεις; Στο είπα οτι είναι χαζούλης!

anekdotakia
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Διάφορα Θέματα :: Αστεία-
Μετάβαση σε: